Murrelektronik

Nacházíte se zde: Murrelektronik – stay connected / Novinky / Korporátní novinky / Detail page

Korporátní novinky

02. kvě 2018

Intenzivní a cílevědomá výměna myšlenek

Fascinující náhledy a zajímavá diskuse: Obecní zastupitelstvo Oppenweileru se setkalo se zástupci společnosti Murrelektronik, po celém světě působícího automatizačního podniku z jejich domovské obce. Nahlédli do zákulisí společnosti a diskutovali s jejími zástupci o problémech, jak by bylo možné zvýšit atraktivitu místního podniku a přispět ke konkurenceschopnosti společnosti Murrelektronik.

Caroline Hafner Pinnel, zástupkyně rodiny vlastníků společnosti, zdůraznila dobrou spolupráci mezi společností Murrelektronik a obcí v uplynulých letech a těší se na nadcházející společné projekty, které mají posílit podnik v Oppenweileru.
Jednatel společnosti Murrelektronik Jürgen Zeltwanger informoval o rekordním hospodářském výsledku: skupina Murrelektronik dosáhla v roce 2017 obratu ve výši 314 miliónů euro. Murrelektronik zaměstnává po celém světě více než 2700 pracovníků. Podnik založený v roce 1975 Franzem Hafnerem je se svými 26 pobočkami a mnoha distribučními partnery zastoupen na všech kontinentech. Produkty se vyrábějí v sídle společnosti v Oppenweiler, dále ve Stollbergu (Sasko), ve Stodě (Česká republika), v Šanghaji a také v Atlantě. V Oppenweileru pracuje 660 zaměstnanců, kromě toho absolvuje v tomto podniku své středoškolské studium 53 mladých lidí.
Obecní zastupitelé v čele s prozatímním starostou Wilfriedem Klenkem, k nimž se připojil také budoucí starosta Bernhard Bühler, mohli při prohlídce nahlédnout do různých úseků podniku. Oblečení v bílých antistatických ochranných oděvech navštívili výrobu. V logistickém centru mohli zažít, jak je množství zásilek ve velmi krátkém čase odesíláno zákazníkům do celého světa. Ve zkušebním centru se obecní zastupitelé dozvěděli, jak je nejpřísnějšími testy posuzována způsobilost produktů Murrelektronik pro průmyslové využití. Na závěr prohlídky představil jednatel Stefan Grotzke novou kancelářskou koncepci, která svou otevřenou strukturou podporuje komunikaci a výměnu informací.
Při následné výměně názorů se mluvilo hlavně o aktuálních otázkách týkajících se podniku v Oppenweileru. Odpovědní pracovníci společnosti Murrelektronik zdůraznili, že zaměstnanci jsou základem úspěchu společnosti. Nabízí proto dobré možnosti dalšího vzdělávání a karierní příležitosti. Pro získání a udržení kvalifikovaných zaměstnanců je také důležitá dobrá infrastruktura v místě a v regionu. V dialogu s obecními zastupiteli bylo dosaženo shody, že je zapotřebí dobré vlakové a autobusové spojení, dostatečný prostor pro bydlení, výkonný Internet a atraktivní nabídka volnočasových aktivit. K posílení inovační síly a zajištění budoucnosti společnosti Murrelektronik jsou zapotřebí také infrastrukturní řešení v podobě stavebních opatření. Zástupci společnosti a obecní zastupitelstvo se dohodli, že budou i v těchto otázkách partnersky spolupracovat.