Murrelektronik

Nacházíte se zde: Murrelektronik – stay connected / Novinky / Korporátní novinky / Detail page

Korporátní novinky

19. čen 2018

Získali jsme ocenění „Best Place to Learn“ – již podruhé!

Společnosti Murrelektronik GmbH bylo již po druhé uděleno ocenění „Best Place to Learn“. Ocenění je pro rodinný podnik z Oppenweileru potvrzením, že umožňuje mladým lidem vysoce kvalitní vzdělání. Pozoruhodná je metoda hodnocení, z níž certifikace vychází: Kromě vyučujících a současných studentů a učňů byli do hodnocení zapojeni také bývalí studenti a učni. Ocenění udělují experti na vzdělávání z AUBI-Plus z Hüllhorstu, náborové společnosti zaměřené na mládež.

V procesu certifikace byla hodnocena a analyzována kvalita vzdělávání ve společnosti Murrelektronik. Bylo zkoumáno 71 kritérií kvality, od koncepce a řízení vzdělávání přes odborné profesní vzdělávání až po způsobilost vyučujících a firemní správu ochrany zdraví. Po analýze skutečného stavu byly předneseny konkrétní nápady a návrhy na zlepšení. Velkou váhu dodává výsledkům skutečnost, že údaje pocházejí od osob přímo zapojených v procesu vzdělávání. Zdůrazněna byla atmosféra nepředstíraného přijetí u Murrelektronik, zjevná kompetentnost vyučujících a stoprocentní míra následného zaměstnání.

Vzdělávání pro vlastní personální potřebu
Společnost Murrelektronik obdržela ocenění již v roce 2015 jako první firma v regionu Rems-Murr. Personální vedoucí společnosti Murrelektronik Harald Merk se raduje z opětovného ocenění a říká: „Podruhé jsme prošli certifikačním procesem, protože chceme vědět, kde jsou v oblasti vzdělávání naše silné stránky a ve kterých oblastech máme potenciál se zlepšovat.“ Vzdělávání má podle něj pro Murrelektronik velký význam a je přesně přizpůsobeno personálním potřebám firmy. „Vynikající kvalita vzdělávání otevírá našim studentům a učňům všechny dveře pro úspěšný vstup do zaměstnání v naší společnosti.“
Dagmar Differenz, vedoucí vzdělávacího systému společnosti Murrelektronik, říká: „Každý osmý zaměstnanec v naší společnosti je náš bývalý student či učeň. To ukazuje, jak vysokou hodnotu přikládáme ve společnosti Murrelektronik vzdělávání. Ocenění nám dává dobrý pocit, že v mnoha ohledech děláme v oblasti vzdělávání vynikající práci.“ Slibuje si od toho větší přitažlivost v „boji“ o mladé talenty.
Pro Caroline Hafner-Pinnel, společnici a zástupkyni rodiny vlastníků společnosti Murrelektronik, je toto ocenění důležitým znamením pro absolventy základní školy a jejich rodiče: „Certifikace ukazuje, že mladí lidé u nás mohou získat skvělé vzdělání a dobrý základ pro vstup do svého profesního života.“
U Murrelektronik průběžně studuje zhruba 50 mladých lidí. Jako budoucí průmysloví obchodníci, elektronici pro přístroje a systémy, specialisté pro skladovou logistiku, odborní informatici a mediální návrháři, i jako studenti elektrotechniky, informatiky a hospodářského inženýrství v duálním systému vzdělávání činí své první kroky do profesního života. Obsah studia je velmi blízký praxi a projektově orientovaný.