Murrelektronik

Nacházíte se zde: Murrelektronik – stay connected / Odvětví / Potravinářský průmysl / Hygienický design

Food & Beverage a balicí průmysl:

Řešení pro hygienický design

Pokud jde o hygienu, čistotu a ochranu proti korozi, nedělá potravinářský a nápojový průmysl žádné kompromisy. Nečistoty se nesmějí uchytit nikde a musejí být odstraněny. Požadavky kladené na hygienu a výkon strojů a systémů se neustále zvyšují.

POŽADAVKY

  • Dodržování zákonných požadavků
  • Plnění směrnic
  • Odolnost vůči čisticím prostředkům
  • Používání schválených materiálů
  • Trvalá těsnost

Všechny mezinárodní předpisy, nové směrnice organizací jako EHEDG nebo FDA a mezinárodní normy mají náročné požadavky. Směrnice ES č. 1935/2004 a 10/2011, jakož i FDA (CRF 170 ff) obsahují jednoznačné specifikace týkající se používání plastů v potravinářském průmyslu.

Tyto specifikace neovlivňují jen výběr povolených materiálů, ale také dobu potřebnou pro jejich instalaci, zejména s ohledem na kabely provozních snímačů a akčních členů v oblastech zpracování potravin. Účinným řešením v těchto případech jsou pasivní sdružovací boxy od společnosti Murrelektronik výrazně omezující počet kabelů, které je nutno náročným způsobem a s vysokými náklady položit.

Nerezové pasivní sdružovače řady MVP12 Steel v kombinaci s konektory řady M12 Steel jsou vhodné pro použití v oblasti vstřikování produktů podle DIN EN 1672-2 / DIN EN ISO 14159. Tyto rozvody jsou odolné vůči průběžnému vysokotlakému čištění díky jejich stupni krytí proti pronikání cizích látek IP69K.

Pro aplikace bez vysokotlakého čištění jsou k dispozici sady kabelů ve světle šedé barvě, na kterých jsou nečistoty dobře viditelné.

Kromě standardních těsnění v podobě o-kroužků se kabelové svazky pro potravinářský a nápojový průmysl vyznačují také inovativním profilovým těsněním, které nabízí dodatečnou ochranu například při použití agresivních pěnových čisticích prostředků.