Digitální transformace | Murrelektronik

Rozhodující krok k budoucnosti

Digitalizace je možná pouze decentralizovaně

Takto funguje digitalizace.

Všude se dnes mluví o digitalizaci, transformaci, musíme, měli bychom, nemůžeme se bez ní obejít. Z výrobců automobilů se stávají vývojáři softwaru. Celé měny se mapují v nulách a jedničkách. Co to znamená pro výrobní průmysl? Pro automatizační průmysl? Poznáme náš obor za deset let?

Vzhledem k rychlosti změn nemůžeme ve společnosti Murrelektronik předvídat, co se stane v budoucnu. S jistotou však můžeme říci, že bez decentralizace bude cesta k digitalizaci dlouhá a hrbolatá. Decentralizace je rozhodujícím prvním krokem k digitalizaci a s ní se transformace automatizačního průmyslu podaří. Můžeme jít dokonce i dál a říct, že se díky ní vše výrazně zjednoduší a usnadní.

Komplexní portfolio

Proč jsme si tím tak jisti? Protože se na decentralizaci soustředíme už léta. Jako specialista na systémová řešení jsme sami vyvinuli hardware potřebný pro digitální transformaci (sběrnicové moduly, switche, napájecí zdroje, IO-Link, kabely a konektory) a máme také silné softwarové zázemí, které nám umožňuje vytvořit digitální dvojče. Jsme tedy schopni spojit reálný a digitální svět do komplexního portfolia pro automatizaci. Každý den zpochybňujeme podstatu automatizace, dále ji rozvíjíme, posouváme kupředu a urychlujeme digitální transformaci našich zákazníků.

Decentralizace v rámci DNA

Těžíme z naší DNA – otevřenosti vůči technologiím. Podporujeme všechna rozhraní a protokoly, jsme otevření budoucím novým standardům a technologiím a podporujeme jejich vývoj v příslušných orgánech a konsorciích. Naše portfolio IO-Link je toho důkazem, stejně jako náš automatizační systém Vario-X.

Decenralizace v rámci DNA

Sofistikované produkty a řešení

Ve společnosti Murrelektronik jdou produkty a řešení ruku v ruce. Teprve inteligentní integrací do celkového systému se výrobek stává řešením. Proto vyvíjíme naše produkty tak, aby splňovaly výzvy našich zákazníků. Je to pro nás součástí našeho slibu poskytovat nejlepší řešení. To nás přimělo k vytvoření komplexního portfolia, které má podpořit transformaci našich zákazníků směrem k decentralizaci. Silné řešení – z jediného zdroje. Dovolte nám představit některé z hlavních bodů:

Wolfgang Wiedemann, Director Application Sales Consulting

Výrobní průmysl a výrobci strojů čelí čtyřem hlavním výzvám: digitální transformace, touha po lépe navržených a zkonstruovaných výrobcích, potřeba vyšší efektivity výroby a instalace a udržitelnost. Decentralizovaná automatizační technologie je pomáhá řešit!

Wolfgang Wiedemann, Director Application Sales Consulting

Digitální dvojče

Díky know-how společnosti Murrelektronik v oblasti digitálních dvojčat jste přímo uprostřed dění, aniž byste u toho museli být. Digitální obraz 1:1 obsahuje všechny funkce a konfigurace původního stroje nebo zařízení – na virtuálním modelu běží stejný model řízení jako na skutečném stroji. Stroj lze prostřednictvím virtuální reality umístit do výrobní haly.

Digitální dvojče významně přispívá k monitorování stavu a prediktivní údržbě. Využití umělé inteligence v kombinaci s digitálním dvojčetem je stále jednodušší: Pokud se data načtou do odpovídajícího softwaru a analytických nástrojů, lze včas odhalit anomálie v procesu a zahájit opatření k jejich nápravě. Dlouhodobá analýza dat také umožňuje určit energetickou účinnost konfigurace, zatímco spuštění simulací různých změn procesu může poskytnout informace o možném potenciálu úspor.

Digitální dvojče
Kratší uvedení do provozu a konfigurace – prostřednictvím aplikace

Díky chytrým telefonům a hodinkám se aplikace, hlasem ovládaní asistenti a ovládání gesty staly nepostradatelnými v každodenním životě. Proč by tedy stroje nemohly být ovládány a uváděny do provozu prostřednictvím aplikace?!? Jsou to účinné nástroje, které zkracují dobu uvedení do provozu a usnadňují práci montérům a obsluze. Cílem je konfigurace namísto programování. Tímto způsobem práce si firmy zachovávají schopnost jednat i v případě nedostatku kvalifikovaných pracovníků.

Systém a koncepce
instalace

Společnost Murrelektronik jako specialista na instalace ví, jak obrovský potenciál úspor lze využít a jak se lze vyhnout chybám při instalaci, pokud se při instalaci zohlední celý systém. Proto vždy vidíme cestu k digitální transformaci jako tandem decentralizace i efektivní koncepce instalace.

Domluvte si schůzku nyní!

Raději mluvíte s lidmi než s digitálními dvojčaty? Upřímně řečeno, my také. Vyplňte níže uvedený formulář a brzy se vám ozve skutečný, živý člověk.

Vložte, prosím, výsledek matematického příkladu.
captcha
* Povinné pole
Dobrý den
Newsletter