Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň – Vario-X | Murrelektronik

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň

Vario-X

Požádejte o schůzku hned teď!

Klíč k digitální transformaci

Ve světě automatizace nezůstává kámen na kameni. Doslova vše se podrobuje zkouškám. A jejich účel je jasný: digitální plánování, snadnější a rychlejší instalace a uvádění do provozu, nákladová efektivita a udržitelnost.

Murrelektronik vám umožňuje dosahovat těchto neustále se zvyšujících cílů pomocí vynalézavých řešení. Decentralizovaná automatizace v modulárním systému připravuje vaše zařízení na budoucnost a poskytuje vám prostor ve chvíli, kdy kapacita výrobní haly dosahuje svých limitů.

Jednoduché a inteligentní. Přizpůsobené potřebám zákazníka.
Bezezbytku připravené na budoucnost

STÁHNOUT LETÁK VARIO-X (PDF)

Decentralizovaný automatizační systém – žádná řídicí skříň

Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Přesně toho Vario-X umožňuje dosáhnout: Stoprocentní decentralizovaná automatizace bez potřeby řídicích skříní. Systém Vario-X řeší stále složitější výrobní úkoly. Vario-X je modulární systém s řešeními pro všechny potřeby strojů, která jsou promyšlena do nejmenších detailů. Svůj systém můžete plánovat a rozšiřovat podle všech pravidel techniky – je flexibilní, škálovatelný, s možností montáže na stroj a kompaktní.

Náš decentralizovaný systém eliminuje potřebu časově náročné instalace. Odpadá doba potřebná pro nastavení a jsou odstraňovány zdroje chyb. Servis a odstávky jsou přizpůsobeny výrobním cyklům díky prediktivní údržbě. Zní to složitě, ale díky společnosti Murrelektronik je to zcela jednoduché!

Budoucnost automatizace nezná řídicí skříně.

Boční pohled na stanici Vario-X
portrét Olaf Prein, Head of Global Business Unit Automation

Vario-X je flexibilní a rozšiřitelná automatizační platforma s maximálním výkonem na všech úrovních. Budoucnost automatizace je založena na efektivních nákladech, a bez řídicích skříní.

Olaf Prein, Head of Global Business Unit Automation at Murrelektronik

Chytré a jednoduché

Vario-X je modulární automatizační platforma, která poskytuje řešení přizpůsobená potřebám zákazníků. Je vyvíjena a řízena podle jednotlivých požadavků zákazníků a přivádí všechny komponenty v rámci automatizace přímo na místo děje. Systém má následující součásti:

Pohled shora na Vario-X s vysvětlením komponent

S plynulou integrací decentralizovaných servopohonů zajišťuje spolehlivé řízení napětí, signálů a dat přímo v terénu. To znamená, že poprvé je možno všechny funkce automatizace realizovat zcela decentralizovaně, tedy bez řídicí skříně. Robustní pouzdra s krytím IP67 (vodotěsná a prachotěsná) jsou jednoduše umístěna vedle sebe na pevnou základní desku pomocí integrovaných konstrukčních profilů stroje. Tímto způsobem je možno celou stanici snadno upevnit na všechny běžné profilové systémy bez jakékoli další ochrany a v extrémních případech pouzdra snesou i pochozí zátěž.

Kladné vedlejší účinky z hlediska energetické účinnosti a požadavků na prostor: Jakmile se řídicí skříně stanou nadbytečnými, je zapotřebí nižší chladicí výkon a na ploše je k dispozici větší prostor, který je možno využít pro výrobní zařízení s přidanou hodnotou, jako jsou například roboti.

Vario-X ve srovnání s běžnou řídicí skříní
Digitální dvojče

Digitální dvojče pro plánování, instalaci, provoz a servis

Vario-X však není jen základní deska, ovladače, kabely a další vybavení. Zařízení zautomatizované pomocí systému Vario-X má hned od počátku své digitální dvojče. Jedná se o pohyblivý obraz skutečného zařízení v měřítku 1:1, který obsahuje všechny funkce a parametry pozdějšího systému, a to již ve fázi projektu ještě předtím, než se objedná nebo smontuje první mechanická komponenta.

Požádejte o schůzku!

Pokud máte zájem dozvědět se více informací o našem inovativním řešení pomocí Vario-X, vyplňte, prosím, formulář níže. Ozveme se Vám, abychom společně dohodli termín našeho setkání.

Vložte, prosím, výsledek matematického příkladu.
captcha
* Povinné pole
Newsletter
Always up to date!