Safety - technologie funkční bezpečnosti | Murrelektronik
Murrelektronik Optimaler Schutz für Mensch und Maschine

Bezpečnostní technologie

Bezpečnostní řešení
od Murrelektronik

Optimální ochrana osob a strojů

V odvětví automatizace je bezpečnost nejvyšší prioritou. Koncepce decentralizovaných bezpečnostních instalací od společnosti Murrelektronik umožňují dosahovat vysoké bezpečnosti pro celý systém.

Murrelektronik nabízí široký rozsah variant, z nichž každá má vynikající poměr cena-výkon pro splnění požadavků vaší aplikace.

  • V případě nutnosti je zapotřebí odpojit výstupy modulů a bezpečně vypnout zasažené moduly stroje. Je možno realizovat bezpečné instalace, které zahrnují pasivně bezpečné sběrnicové moduly a spolehlivá bezpečnostní relé. Pokud používáte sběrnicové moduly, je možno použít standardní výrobky, které usnadňují zahájení provozu.
  • Se svými produkty MVK Metall Safety, MVK Fusion a Cube20S nabízí Murrelektronik vysoce bezpečná řešení. Tyto výrobky, pokud jsou používány ve spojení s bezpečným ovladačem (F-PLC nebo CNC), umožňují zajišťovat bezpečné vstupy a výstupy. Použití sběrnicového protokolu PROFINET/PROFIsafe nebo PROFIBUS/PROFIsafe zaručuje spolehlivý přenos dat souvisejících s bezpečností a dále zajišťuje dosažení kategorií bezpečnosti dle EN ISO 13849-1. Rozsáhlé zabudované diagnostické varianty pak pomáhají zjednodušovat každodenní operace.

V koncepcích instalací společnosti Murrelektronik můžete používat širokou škálu bezpečnostních zařízení, jako jsou světelné závěsy, světelné mříže, obouručné ovládání, E-STOP a resetovací tlačítka, pojistné ventily, laserové skenery, systémy bezpečnostních závor a další.

Murrelektronik Senior Product Manager Michael Greiner portrét

Bezpečnostní zařízení společnosti Murrelektronik efektivně a hospodárně přenášejí signály nezbytné pro bezpečný provoz jak strojů, tak systémů.

Michael Greiner, bezpečnostní expert Murrelektronik

Bezpečnostní řešení Murrelektronik

Murrelektronik MIRO SAFE

Univerzální ochranná relé

Relé MIRO SAFE+ od Murrelektronik

Ochranná relé jsou ve funkčních zabezpečovacích technologiích vyzkoušeným řešením. Spínají bezpečně a zaručují bezpečnost pracovních procesů. Jejich obsluha je snadná – neexistuje žádný další software a není zapotřebí integrace do řídicího systému. MIRO SAFE+ splňuje požadavky bezpečnostních norem po úroveň výkonu e (PLe) podle EN13849-1.

PŘEJÍT NA OCHRANNÁ RELÉ

Bezpečnostní I/O moduly

MVK Metal Safety a MVK Fusion

Moduly MVK Metal Safety a MVK Fusion s ochranným krytím IP67 jsou odolné vůči médiím a vibracím, díky čemuž jsou ideální pro aplikace v nepříznivých průmyslových prostředích. Nabízejí souhrnné diagnostické možnosti a jsou navrženy pro práci s PROFIsafe, tzn. s rozšířením systému PROFINET pro aplikace spojené s bezpečností.

MVK METALL SAFETY    MVK FUSION

Murrelektronik MVK Fusion
Murrelektronik tlačítko EMERGENCY STOP s barevnými krytkami

Bezpečnostní zařízení

Tlačítka pro havarijní odstavení a resetování

Bezpečnostní zařízení musejí být neustále dostupná a funkční. Tlačítka E-STOP a RESET od Murrelektronik jsou pro úsporu času integrována do instalace pomocí předmontovaných standardních kabelů M12, čímž snižují riziko chybného zapojení na minimum. Díky technologii „Plug & Play“ jsou ovládací zařízení okamžitě připravena k použití.

Zjistit více

Dobrý den