Cube67 - Aplikační řešení a průmyslová odvětví | Murrelektronik

Řešení aplikací

Odvětví

Máme přes 100 různých modulů – najděte pro sebe to nejlepší řešení

Sběrnicový sestém Cube67 nabízí maximální flexibilitu pro instalační koncepce. Díky velkému výběru různých modulů můžete implementovat vhodné řešení pro vaši aplikaci v jednom z mnoha průmyslových oborů a odvětví. Tyto příklady nabízejí ukázky použití v reálném světě výrobců strojů a systémů.

Montážní a manipulační technika    Nástrojárny    Logistika    Automobilový průmysl    Robotika    Potraviny a nápoje    Balení    Zpracování dřeva

Cube67 v montážní a manipulační technice

Systém Cube je se svou flexibilitou a kompaktním provedením vhodný do aplikací s omezeným instalačním prostorem, jako je montážní a manipulační technika. Moduly jsou umístěny přímo u samotného procesu. S multifunkčními porty a velkou hustotou signálů (až 32 IO na modul) splňují požadavky tohoto odvětví. Systémový kabel zjednodušuje zapojování. Cube propojuje nejen digitální, analogové a IO-Link senzory a aktuátory, ale také ventilové ostrovy, a to ekonomickým a efektivním způsobem. “Machine option management” (MOM) minimalizuje potřebu restartů z důvodu výměny nástrojů anebo rekonfigurace stroje či instalace.

Cube67 v nástrojárně

Robustní, plně zalité moduly Cube i jejich příslušenství dokáží odolat účinkům olejů a maziv, a zajišťují tím dlouhý život instalace. I výkonné ventily (až 2 A) lze ovládat bez problémů. Rozsáhlé možnosti diagnostiky zajišťují maximální produktivitu.

Cube67 v logistice

Svorkovnicové skříně již nejsou potřeba, a to díky možnosti libovolného prostorového uspořádání modulů a díky jejich konfigurovatelným portům IO. Tím se výrazně sníží náročnost instalace. Integrovaná kontrola vstupů a výstupů umožňuje postupné uvádění částí instalace do provozu. Protože je celý systém rozpojitelný, jednotlivé části stroje lze pro účely převozu rychle odpojit a opět připojit. Funkční moduly podporují komplexní zařízení, jako jsou např. senzory IO-Link nebo RFID pro RS 485. Síťová automatizace v logistice není problém.

Cube67 v automobilovém průmyslu

Při výrobě automobilů je generování zisku úzce spojeno s minimalizací odstávek strojů a instalací. Moduly Cube, osazené konektory M12 a vybavené funkcí “machine option management” (MOM) a automatickou adresací, umožňují zkrácení času pro spuštění. Diagnostická brána Cube67 nabízí rozsáhlá diagnostická data online a v jakémkoliv internetovém prohlížeči. Tato data mohou být navíc předána mnoha cloudovým analytickým nástrojům prostřednictvím OPC-UA.

Cube67 v robotice

Díky funkci “machine option management” (MOM) lze provádět výměny nástrojů velmi rychle. To minimalizuje prostoje a zvyšuje produktivitu. Systémový kabel odolává torzi a vyžaduje velmi málo místa. Kompaktní design modulů Cube a jejich vysoká odolnost vůči vibracím a rázům z nich činí skvělou volbu pro robotické aplikace.

Cube67 v potravinářství a nápojovém průmyslu

Robustní moduly Cube s krytím IP 69K a hygienickým provedením umožňují realizaci instalací vhodných pro potravinářské zóny. Nákladné svorkovnicové skříně a složité zapojování nehrozí. Jeden systémový kabel Cube nahrazuje náročné a drahé paralelní vedení vodičů s nerezovou síťovinou.

Více o Cube67 pro potravinářství a nápojový průmysl

Cube67 v balení

Díky základní myšlence Cube – změňte protokol, ne systém – je jednoduché vaše stroje a instalace nasadit kdekoliv na světě. Systém Cube zpracovává signály z funkčních modulů (čítače, log. funkce) přímo v poli, a tím napomáhá kratším reakčním dobám. Pohony (MOVIMOT®) jsou systémem ovládány ekonomicky a jednoduše.

Cube67 a zpracování dřeva

Průmysl zpracování dřeva je především o flexibilních a efektivních řešeních. Systém Cube se svou širokou nabídkou modulů nabízí řešení i těch největších instalačních výzev. Výrazně přispívá k usnadnění plánování a zapojování.

Dobrý den
Newsletter